Konumunuz: Ana Sayfa > Genel > Güncel > Özel Hastane > Randevu > http://www.emot.com.tr/ Emot Hastanesi Mikrocerrahi

http://www.emot.com.tr/ Emot Hastanesi Mikrocerrahi 3 Aralık 2012

http://www.emot.com.tr/ Emot Hastanesi Mikrocerrahi

 

EMOT kuruluş öyküsünde 1986 yılında Prof. Dr. Arslan Bora ve Prof. Dr. Sait Ada nın İzmir de ortak muayenehane açması önemli bir buluşmadır. Prof. Dr. Arslan Bora ve Prof. Dr. Sait Ada aynı zamanda SSK İzmir –Buca Eğitim Hastanesinde başasistan olarak görev yapmakta idiler. Birlikte el cerrahisi ve mikrocerrahi merkezi oluşturma isteği nedeniyle Uzm. Fzt. Firdevs Kul da E.Ü. Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji ABD ‘deki görevinden ayrılarak gruba katılmıştır. Ayrıca Op.Dr. Fuat Özerkan da grubumuza katılmıştır.

1986 da İzmir de ilk replantasyon Prof. Dr. Arslan Bora tarafından SSK İzmir-Buca Eğitim hastanesinde yapılmıştır. El Cerrahisi grubu adı altında gerek Buca Eğitim ve gerekse özel hastanelerde pek çok el cerrahisi -mikrocerrahi girişim ve rehabilitasyon yapılarak hasta sayısı giderek artmıştır. Alt yapı sorunları ve gelecek planlanarak Prof. Dr Arslan Bora önderliğinde hastaneye dönüşme kararı verilmiştir. Kurucuların çoğunluğu hastanenin aynı zamanda çalışanları olup geriye kalan kısımda yine kuruluşa destek veren ve maddi beklentisi olmayan hocaları ve dostlarıdır. 1991 yılında 10 yataklı İzmir’in ilk özel dal hastanesi ve Türkiye deki ilk El ve Mikrocerrahi Özel Dal hastanesi bu şekilde açılmıştır.1993 yılında Doç. Dr. İbrahim Kaplan ve Doç. Dr. Yalçın Ademoğlu ekibe katılarak ekibin gücü artmıştır.

1999 yılında EMOT da fiziksel büyüme olmuş ve ameliyathane sayısı yatak sayısı artarak ve hekim kadrosu güçlenerek bölgenin önde gelen acil Mikrocerrahi ve Travmatoloji merkezine dönüşmüş ayrıca ellektif olgular ile yılda ortalama 3.000 ameliyat ve 10.000 poliklinik sayısına ulaşmıştır.

EMOT ‘ un kuruluş felsefesi çerçevesinde bilimsel çalışma, sürekli meslek içi eğitim ve etik ilkeler vardır.Bu ilkeleri taviz vermeden uygulamak ve kurumu bir eğitim kurumuna dönüştürerek genç meslektaşlarımıza üst düzeyde Ortopedi Travmatoloji ve El Cerrahisi-Mikrocerrahieğitimi vermek hastanemizin varoluş nedeni ve kuruluş ülküsüdür.

Kurucular

  • Prof. Dr. Arslan Bora
  • Prof. Dr. Sait Ada
  • Uzm. Fzt. Firdevs Tetik Kul
  • Op. Dr. Fuat Özerkan
  • Dr. Osman Seçkin
  • Prof. Dr. Veli Lök
  • Dr. Recep Kant
  • Y.Hem. Bengü Kant
  • Ecz. Özcan Oyan
  • Op. Dr. Aziz Peker
Online Randevu için verdiğimiz linke tıklayınız.
http://www.emot.com.tr/tr/online-randevu.html
Emot Hastanesi Mikrocerrahi
Ulaşım Bilgileri ve Telefon için:

Adres: El Mikrocerrahi Ortopedi Travmatoloji Hastanesi 1418 Sokak No:14 35230 / Kahramanlar – İzmir

Telefon : (0 232) 441 01 21 Fax :(0232) 441 16 44

Kategoriler : Genel, Güncel, Özel Hastane, Randevu

Yorum Yap


Bu yazı için henüz yorum yapılmamış.YORUMLARHenüz yorum yapılmamış